Právě přemýšlíte, jaký bazén by byl nejvhodnější pro vaši zahradu, a říkáte si, jaké jsou výhody betonových bazénů. Tou největší výhodou je jejich odolnost. Ten betonový vám při vhodné péči může sloužit již navždy. Navíc jej lze umístit i do těžko přístupných míst. Vysokou pevnost a dlouhodobou životnost oceníte, pokud chcete své peníze investovat do bazénu, který budete využívat dlouhá léta.

Dříve se u nás realizovaly betonové bazény, které bylo nutné opatřit keramickým obkladem. Jejich výstavba byla dlouhá a z pochopitelných důvodů tak byla vysoká i jejich cena. Dnes jsou tyto způsoby realizace již překonány a nahrazují je novější technologie na bázi napínaných nebo kvalitnějších vyztužených vyvařovaných fólií.

Betonové bazény jsou nadstandardním řešením jak pro interiéry, tak pro venkovní prostory. Jejich životnost je prakticky neomezené. A další velkou výhodou jsou nekonečné možnosti rozměrů a tvarů, z kterých můžete vybírat. I přesto že jejich stavba je trochu pracnější a také časově náročnější, investice do toho typu se vám vyplatí, protože takový bazén prostě vydrží věčnost.

Konstrukce betonového bazénu

Konstrukci betonového bazénu tvoří obvykle železobetonová nebo betonová vana. Nebo může být zbudován za využití metody ztraceného bednění. Dno bazénu je z železobetonové desky. Konečný vzhled určuje fnální povrchová úprava. Cenově výhodnějším řešením je nátěr, který má však vliv na kratší životnost. Tudíž se musí obnovovat. Častějším způsobem je dnes tedy již zmiňovaná fólie. Používá se folie z měkčeného PVC. Poslední možností, která je finančně náročnější, jsou pak keramické obklady. Lepí se speciálními lepidly. A taková povrchová úprava má nejdelší životnost.

Kontaktujte nás

Chcete betonový bazén? Kontaktujte nás.

Chci bazén

Lelekovice

Hlavní 727/110,
Lelekovice 664 31, areál A1 Park

info@bazeny-morava.cz +420 602 717 977

Ostrava

Petřvaldská 1193/1,
Slezská Ostrava 710 00

info@bazeny-ostravsko.cz +420 733 182 263

Bratislava

Pestovateľská 230,
Bratislava 821 04, Slovensko

info@bazeny-desjoyax.com +420 733 182 263