Jaká je stavební příprava pro bazény? Nezoufejte, není to až tak složité. Příprava stavby bazénu se skládá z několika etap.

Zaměření

Nejprve si vybereme místo pro náš nový bazén. Zaměříme si a vytyčíme prostor pro realizaci stavby bazénu například pomocí kolíků a provázku. Pak je třeba provést následující korky. Zjistit si hloubku výkopu tak, že si vyznačíme výšku pro vrchní hranu skeletu. To se provádí za pomoci pevného orientačního bodu, třeba na zatlučený kolík. Od této výšky odečteme výšku skeletu a výšku podkladové desky. A s přídavkem dle vybraného typu bazénu pak hloubíme šířku a délku výkopu pro budoucí bazén. Přitom je třeba dbát na kolmost stěn.

Příprava výkopu pro instalaci bazénu

Nyní je třeba podsypat vše štěrkem. A pokud by byl bazén realizován na místě, kde se nacházejí spodní vody, je třeba nezbytně vznikající základovou desku odvodnit. To můžete provést dvěma způsoby. Přirozeným spádem do odvodu, který máte již zhotoven. Máme na mysli například odvod pro dešťovou vodu. Anebo musíte využít drenáže. Po provedení výkopových prací vylijeme základovou desku.

Uložení bazénu

Před uložením samotného bazénového skeletu do výkopu je pak ještě třeba základovou desku začistit, aby se předešlo případnému poškození dna bazénu. A vše proložit extrudovaným polystyrenem. Pak je konečně možné uložit samotný bazén na své místo, zapojit technologii a bazén obetonovat.

Finální práce

Nyní se můžete pustit do bednění, armování, betonáže vrchní desky pod zastřešení anebo rozšíření plochy o relaxační zónu. Po dokončení povrchových úprav, tedy instalace dlažby nebo třeba kamenného koberce, je konečně hotovo.

Chci bazén

Lelekovice

Hlavní 727/110,
Lelekovice 664 31, areál A1 Park

info@bazeny-morava.cz +420 602 717 977

Ostrava

Petřvaldská 1193/1,
Slezská Ostrava 710 00

info@bazeny-ostravsko.cz +420 733 182 263

Bratislava

Pestovateľská 230,
Bratislava 821 04, Slovensko

info@bazeny-desjoyax.com +420 733 182 263