V posledních letech značně mezi uživateli bazénů stoupla popularita slané vody. Slaná voda, o které je řeč, nedráždí oči ani pokožku a má mírné antiseptické účinky. Úprava slané vody v bazénu navíc vyjde i výrazně levněji v porovnání s užíváním klasického chemického ošetření vody sladké.

Slaná voda v bazénu je ideální řešení pro alergiky

Skvělou volbou jsou slané bazény například pro rodiny s dětmi, které mají sentitivnější pokožku, nebo pro ty, kteří trpí atopickým ekzémem. Pro ně totiž může být chlór hodně agresivní.

Slaná voda v bazénu tyto výhody:

  • Je vhodná ke koupání i pro osoby s citlivou pokožkou nebo různými onemocněními kůže, jakým může být například lupénka či atopický ekzém.
  • Slaná voda má pozitivní vliv i na normální pokožku.
  • Slaná voda má prokazatelně antiseptické účinky.
  • Koncentrace soli v takovýchto bazénech je podobná jako u slz, takže nedráždí oči ani kůži.
  • Údržba slané vody v bazénu není náročná ani na čas, ani finančně.
  • Kvůli bazénu už nebudete vůbec potřebovat chlór, který má svůj typický nepříjemný odér.

Zkrátka při mírné salinitě vody kolem 4 mg/l využíváte všech výhod slané vody bez použití chlorových tablet! Salinita vody kolem 0,4 % je zhruba desetkrát nižší, než je tomu u mořské vody. Nemusíte se tedy obávat pálení v očích či nutnosti se po vykoupání v bazénu umýt ve sladké vodě.

Elektrolýza

Pokud tedy chcete slanou vodu v bazénu, základem je investice do solonizační jednotky. O vše se pak starají systémy elektrolýzy soli pro bazény. Pro ty klienty, kteří požadují minimální péči o vodu v bazénu, doporučujeme elektrolýzu, vybavenou i pH sondou, která automaticky měří a reguluje hodnotu pH v bazénu.

Úprava bazénové vody za pomoci soli místo chemie a zvláště pak chlóru, patří mezi moderní způsoby, jak udržovat vodu ve vašem domácím bazénu v optimální kvalitě po celou dobu koupací sezóny. Navíc koupání v takovéto vodě má blahodárné účinky na pokožku a ještě k tomu prohlubuje příjemný zážitek v podobě relaxace v bazénu. Neváhejte a zeptejte se nás na více podrobností. Určitě i vy oceníte všechny výhody slaného koupání.

Lelekovice

Hlavní 727/110,
Lelekovice 664 31, areál A1 Park

info@bazeny-morava.cz +420 602 717 977

Ostrava

Petřvaldská 1193/1,
Slezská Ostrava 710 00

info@bazeny-ostravsko.cz +420 733 182 263

Bratislava

Pestovateľská 230,
Bratislava 821 04, Slovensko

info@bazeny-desjoyax.com +420 733 182 263