Sauny Harvia

Naší doménou je prodej saun na míru a také prodej typových saun včetně dalšího wellness sortimentu od tradičního finského výrobce Harvia. V našem obchodě najdete široký výběr finských saun, který uspokojí každé vaše přání. Snadno si u nás také vyberete domácí infrasauny do bytu za příznivé ceny. Mezi další typy saun, které prodáváme, patří parní sauny a venkovní sauny.

 

Sauny-Harvia

Finska-sauna

 

 

 

Finské sauny

Finské a suché sauny jsou obvykle dřevěné stavby konstruované tak, aby byly od okolí dobře tepelně izolovány.

Pro vytopení finské i suché sauny se používají kamna v různých výkonových verzích. Elektrická saunová kamna nebo kamna na dřevo vám saunu vyhřejí na teploty mezi 65 až 110 ºC. Na kamnech jsou umístěny speciální kameny, na které se čas od času ve finské sauně nalévá voda pro posílení pozitivních účinků.

Infrasauny

Infrakabina je populární varianta sauny s infrazářiči. Využívá infračervené paprsky, které prohřívají tělo interakcí na povrchu kůže, a tak pozitivně působí na lidský organismus. Provozní teplota infrasauny bývá mezi 45-60 ºC čili daleko nižší než ve finské sauně, a doba saunování je tak obvykle delší a bez přestávek. Doporučuje se přibližně 25-45 minut. Infrasauna má stejné zdravotní účinky jako sauna klasická, ale díky menší provozní teplotě je vhodná i pro lidi, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem. Obecně se dá říci, že Infrasauna je organismem lépe snášena.

Infrasauna

Venkovni-sauna

Venkovní sauny

Venkovní sauny samostatně postavené ve volné přírodě či zahradě jsou typické finské sauny s mnohaletou tradicí. Rozlišujeme srubové, roubené a sudové sauny. Ve venkovních saunách jsou oblíbené saunová kamna na dřevo, protože konstrukce mají vždy komín. Pokud si tedy chcete dopřát saunování s tou nejlepší atmosférou, uprostřed přírody, venkovní sauna je to pravé pro vás.

Parní sauny

Jedná se o teplou vlhkou lázeň o teplotách kolem 45 °C, vlhkost až 100 %. V porovnání s klasickou saunou není až tak horká.

Parni-sauna

Kombinovana-sauna

Kombinované sauny

Kombinovanými saunami se rozumí spojení klasické finské sauny s infrasaunou nebo kombinace suché finské sauny s parní kabinou.

Brno

Příkop 843/4,
Brno 602 00

info@bazeny-morava.cz +420 602 717 977

Ostrava

Petřvaldská 1193/1,
Slezská Ostrava 710 00

info@bazeny-ostravsko.cz +420 733 182 263

Bratislava

Pestovateľská 230,
Bratislava 821 04, Slovensko

info@bazeny-desjoyax.com +420 733 182 263